Spoznajte rozdiel medzi klasickými a odľahčenými implantátmi

Voľba prsných implantátov je po výbere chirurga druhou najdôležitejšou voľbou žien, ktoré túžia po krajšom dekolte.

Skrolujte nižšie

Voľba prsných implantátov je po výbere chirurga druhou najdôležitejšou voľbou žien, ktoré túžia po krajšom dekolte. Popri faktoroch ako značka, veľkosť či tvar je dôležité zvážiť aj hmotnosť implantátov. Hoci sa hmotnosť implantátov rôznych značiek výrazne nelíši, POLYTECH prišiel s revolučným riešením, imlantátmi B-Lite, ktoré sú ľahšie až o 30 %. O odľahčených implantátoch sme sa rozprávali s plastickým chirurgom, MUDr. Jozefom Fedelešom, PhD.

O lekárovi:

Mudr.Fedeles_eveclinic
MUDr. Jozef Fedeleš PhD.

MUDr. Jozef Fedeleš bol už počas štúdia medicíny na LF UK fascinovaný chirurgiou. Skúsenosti získal nielen na Slovensku ale aj v zahraničí, napríklad bol súčasťou tímu lekárov v Centre estetickej chirurgie v Belgicku, Taiwanskej nemocnici Chang Gung Memorial Hospital v Taipei či na Klinike plastickej chirurgie MU v Brne. Aktuálne pôsobí na súkromnej klinike YES VISAGE a v centre estetickej medicíny EVE Clinic.

Čo sú implantáty B-Lite

B-Lite sú prevratné inplantáty, ktoré majú v porovnaní s inými typmi implantátov až o 30 % menšiu hmotnosť pri rovnakom objeme. Ako je to možné? Výplň implantátu tvoria duté mikro guľočky, ktoré sú chemicky naviazané na gél. Mikro bublinky nadľahčujú gél a tým znižujú jeho hmotnosť pri zachovaní objemu. Implantáty majú inú konzistenciu, na dotyk sú viac prirodzené a podobné prírodným prsiam.

Je hmotnosť implantátu skutočne taká dôležitá?

Hmotnosť implantátu výrazne ovplyvňuje priebeh rekonvalescencie, dlhodobosť estetického riešenia, komfort, a dlhodobé pohodlie najmä pre ženy, ktoré preferujú väčšie objemy. Doktor Fedeleš upresňuje, že „hmotnosť implantátov vplýva na to, ako bude prsník vyzerať v budúcnosti. S menšou hmotnosťou súvisí menej komplikácii a menej zaťažuje chrbticu.” S menšou hmotnosťou sú spojené viaceré výhody:

Menší pokles implantátov

Pri prirodzených prsiach aj pri prsiach s implantátom platí, že čím je prsník väčší a ťažší, tým rýchlejšie stráca pevnosť. Úlohu tu zohráva gravitácia, po čase dochádza k uvolneniu kože a tým k poklesu implantátu. "Pokles prsníkov najviac ovplyvňuje to, koľko vážil pôvodný prsník, zmeny, ktoré sa na prsníku udejú počas dojčenia, výrazné chudnutie a kvalita kože”, dopĺňa MUDr. Jozef Fedeleš.

Nižšiu elasticitu kože prezradí prítomnosť strií a možno ju predpokladať u žien, ktoré pravidelne fajčia alebo často chodia do solária. Doktor Fedeleš ďalej vysvetľuje, že „v týchto prípadoch musíme často upraviť aj poklesnutú kožu, vloženie implantátov nestačí. Tu určite stojí za zváženie použiť odľahčené implantáty.”

Nulové riziko zvlnenia implantátu

Zvlnenie implantátu je viditeľné na dotyk a v niektorých prípadoch aj na pohľad. Vyskytuje sa častejšie u štíhlych žien s tenkou pokožkou. Okraje implantátu môžu dráždiť okolité tkanivá a spôsobovať bolesť. Rôzne povrchy implantátov Polytech toto riziko výrazne znižujú, u implantátov B-Lite je vďaka konzistencii riziko zvlnenia nulové. 

Výrazné zvlnenie implantátu v oblasti dekoltu, tzv. rippling. Aj bez transplantácie vlastného tuku sme s B-Lite dosiahli perfektný výsledok, vlnenie sa neprejavilo.
"S implantátmi B-Lite anatomického tvaru sa cítim oveľa komfortnejšie, prsia sú príjemnejšie, prirodzenejšie, celkovo viac ladia s telom po fyzickej a estetickej stránke." Zdroj: Janka, 47

Výhoda pre športujúce ženy

Najmä pri športe je pokožka pŕs namáhaná zvýšeným tlakom. Kvalitná športová podprsenka je základ, no nemusí byť stopercentne účinná. Vďaka menšej hmotnosti implantátu sa ani aktívne ženy a športovkyne nemusia vzdať väčšieho objemu

Zľava: Nikola Weiterová, Daniela Franková, Petra Voldanová. Zdroj: Instagram Polytech Slovensko

Rekonvalescencia

Komplikácie s hojením jaziev patria medzi menej časté, pri veľkých objemoch je však tlak na jazvu zreteľný, doba hojenia môže byť dlhšia a výsledná jazva širšia. Odľahčeným implantátom sa zníži tlak na jazvu a okolité tkanivá. Pacientky s implantátmi B-Lite pri rekonvalescencii popisujú menšiu bolestivosť a pocit tlaku na prsiach. 

Na vloženie implantátov B-Lite a POLYTECH je možné použiť inserčný sáčok (odborne Keller Funnel). MUDr. Fedeleš pri tejto operačnej metóde potvrdzuje, že „má preukázateľný vplyv na rýchlejšie zahojenie operačnej jazvy a tiež klesá riziko kapsulárnej kontraktúry. Implantát sa pri vkladaní nedotýka pokožky, takže klesá aj riziko infekcie.”

Menšia záťaž chrbtice

Pri implantátoch s väčším objemom od 300 - 400 ml je rozdiel v hmotnosti naozaj výrazný, pri ešte väčších implantátoch s objemom 615 ml je rozdiel v hmotnosti dokopy 370 gramov. Na prvý pohľad to nevyzerá veľa, no túto hmotnosť nosí žena 24 hodín denne dlhé roky. Nižšia hmotnosť znamená menšiu záťaž na chrbticu a menšie riziko bolesti. Každá žena je individuálna so svojou stavbou tela a hrudníka, takže neexistuje hranica objemu, od ktorej je vyslovene vhodnejší odľahčený implantát, čo zo svojej praxe potvrdzuje aj MUDr. Fedeleš: „Výber odľahčených implantátov B-Lite by ženy určite mali zvážiť pri objemoch od 400 ml a viac, no nesporné výhody majú aj pri nižších objemoch.”

Lepšia kontrola na mamografe

Vďaka vzduchovým mikrosféram sú implantáty B-Lite viac transparentné pri mamografickom vyšetrení. Implantát sa dá lepšie „presvietiť” a je možné presnejšie skontrolovať okolité tkanivá. To zaisťuje väčšiu bezpečnosť prevencie ochorenia rakoviny prsníka

Podčiarknuté a zhrnuté:

MUDr. Fedeleš tému implantátov uzatvára:

„Pri každej klientke zvažujem použitie odľahčených implantátov B-Lite, u mnohých do rozhodovania vstupuje cena. Dôrazne ich však odporúčam ženám, ktoré túžia po veľkých objemoch implantátov. Pri implantátoch platí, že menší objem rovná sa menej komplikácii do budúcna. B-Lite spája dlhodobú bezpečnosť a túžbu po väčšom objeme.“

Pozrite si príbehy pacientiek MUDr. Fedeleša, ktoré sú spokojné s odľahčenými implantátmi B-Lite:

Zľava: Natt 24 rokov (B-Lite 615 ml) , Sandy (B-Lite 555 ml)

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.