Vlastnosti implantátov, ktoré ovplyvnia výsledok augmentácie

Výsledný efekt operácie ovplyvňujú viaceré faktory. Pre váš vlastný prehľad vám prinášame súhrn tých vlastností implantátov POLYTECH, ktoré majú vplyv na celkový výsledok.

Skrolujte nižšie

Pacientky najčastejšie vnímajú výsledný tvar a veľkosť implantátov. Výsledný efekt ovplyvňujú viaceré faktory a skúsený chirurg vám rád odporučí ten správny. Pre váš vlastný prehľad vám prinášame kompletný prehľad vlastností implantátov POLYTECH. Ucelené informácie pomôžu rozptýliť obavy pri rozhodovaní o zákroku. 

Výsledný efekt operácie ovplyvnia vlastnosti prsného implantátu. Predstavy o výsledku majú ženy rôzne. Aké vlastnosti má spĺňať ten správny implantát pre vás?

Parametre prsných implantátov: 

 • Značka
 • Tvar
 • Veľkosť
 • Hmotnosť
 • Povrch
 • Profil
 • Výplň 

Pozrite si aj video, ktoré vám pomôže zorientovať sa.

Chcete si čítať offline alebo si informácie vytlačiť? Stiahnite si príručku pre pacientov vo formáte PDF.

Značka

Doprajte si to najlepšie. V POLYTECHu kladieme bezpečnosť na prvé miesto. Výroba prebieha v Nemecku, podmienky výroby aj samotné implantáty sú prísne kontrolované. Všetky naše implantáty testujeme vysoko nad rámec povinných noriem, sú preto vhodné pre dlhodobú implantáciu. Vyvinuli sme špeciálny povrch, ktorý znižuje riziko kapsulárnej kontraktúry. 

Spokojnosť s našimi implantátmi potvrdzujú lekári a pacientky už od roku 1987. 

Tvar prsného implantátu

Pri augmentácii prsníkov sa využívajú dva základné tvary implantátov, a to okrúhle a anatomické implantáty, oba nájdete zastúpené v ponuke POLYTECH. Základný rozdiel je v tom, že okrúhle implantáty dodajú objem a push-up efekt aj v hornej časti, anatomické implantáty dodávajú objem viac v spodnej časti prsníka. 

Prehľad tvarov implatátov POLYTECH

Okrúhly prsný implantát

 • Ideálna voľba pre ženy, ktorých prioritou je rovnomerná plnosť a zdvihnutie poprsia
 • Výsledný efekt sú plnšie, oblejšie prsia, ktoré pripomínajú dekolt dospievajúcej ženy
 • Dodávajú push-up efekt vďaka vysokému profilu v hornej časti 
 • Okrúhle implantáty MEME® POLYTECH sú pevné na pohľad a mäkké na dotyk

Anatomický prsný implantát

 • Podporuje prirodzený tvar dekoltu a zvyšuje objem pod bradavkami
 • Je skvelou voľbou pre ženy, ktoré chcú prirodzené prirodzené prsia, pre plnoštíhle ženy s výraznejšími krivkami a pre ženy,  ktoré majú bradavky bližšie k podprsnej ryhe a okrúhle implantáty by pôsobili neprirodzene

Opticon® bol navrhnutý pre ženy s plnšími krivkami. Optimam® vytvára prirodzenú siluetu plných pŕs štíhlym a vysokým ženám.

Veľkosť prsného implantátu

Veľkosť prsných implantátov sa udáva v mililitroch a sú dostupné v objemoch od 45 ml až do 1010 ml. Pre finálny vzhľad je ale veľkosť iba jeden parameter. Väčšinou si s lekárom dohodnete približnú veľkosť a až počas operácie lekár zvolí finálnu veľkosť. Najčastejšou voľbou slovenských žien je objem približne 300 ml.

Hmotnosť

Hmotnosť implantátov ovplyvňuje celkový komfort pre aktívne športovkyne a dámy, ktoré túžia po väčších objemoch. POLYTECH vyvinul rad B-Lite, ktorý je až o 30 % ľahší oproti bežným implantátom. Je to dosť na to, aby ste túto voľbu implantátu zvážili? 

Jednoduchý príklad na najčastejšie volenú veľkosť implantátov na Slovensku: bežný 345 ml implantát má hmotnosť 345 gramov, implantát B-Lite s rovnakým objemom váži len 256 gramov. To je spolu o takmer 200 gramov menšia záťaž pri každodennej aktivite počas minimálne 10 rokov. Nižšia hmotnosť znamená trvalejší výsledok, menšiu záťaž chrbtice, ale aj možnosť vybrať si väčšie implantáty vďaka nižšej hmotnosti. 

B-Lite implantáty prinášajú revolúciu na poli vývoja prsných implantátov - výrazné zníženie váhy pri zachovaní rovnakých rozmerov.

Profil prsných implantátov

Profil implantátov hovorí o jeho výške. Čím je profil vyšší, tým väčší je objem smerom dopredu. POLYTECH implantáty sú dostupné vo všetkých profiloch.

Možnosti profilov:

 • Nízky
 • Stredný
 • Vysoký
 • Extra vysoký

Povrch prsných implantátov

Výberom správneho povrchu implantátu pre vás znížite riziko výskytu komplikácií, ktoré sa môžu vyskytnúť po zákroku. Implantáty s hladkým povrchom sa na Slovensku takmer nepoužívajú, od 80. rokov je najpoužívanejší textúrovaný povrch. V ponuke POLYTECH nájdete tieto bezpečné rôzne texturované povrchy s veľmi nízkou mierou komplikácií: MESMO®, POLYtxt® a Microthane®.

Mikrotextúrovaný povrch MESMO®

Povrch MESMO® je prirodzený na dotyk s minimálnym počtom komplikácií¹, umožňuje menší rez a dlhodobý estetický výsledok². Z výsledkov štúdie, v ktorej bolo 308 pacientiek sledovaných v rokoch 2011 až 2018 vyplýva, že kapsulárna kontraktúra III. a IV. stupňa sa rozvinula len v 0,4 % prípadov, reoperácia bola potrebná len v 4,9 % a vybratie implantátu bolo nevyhnutné len v 1,4 % prípadoch. To je výrazne nižší výskyt komplikácii ako pri iných typoch povrchov. 

Podrobnejšie výsledky štúdie povrchu MESMO®

Všetky informácie k povrchu MESMO®. (1 MB)

Mikrotextúrovaný povrch POLYtxt® 

Nepravidelnosť povrchu zabezpečuje lepšie priľnutie k okolitému tkanivu. Výskyt kapsulárnej kontraktúry je v porovnaní s hladkým povrchom až o 50 % nižšia.³ Je dostupný v okrúhlom aj anatomickom tvare vo všetkých profiloch a tiež v kombinácii s odľahčenými implantátmi B-Lite. 

Microthane® povrch s mikropolyuretánovou penou

Povrch zabezpečuje stabilitu implantátu, znižuje riziko kapsulárnej kontraktúry⁴, posunutia a otočenia implantátu. Microthane® je bezpečná voľba pri zväčšení prsníkov, opätovnom zväčšení implantátov či výmene implantátov. Vďaka svojej spoľahlivosti a minimálnemu výskytu komplikácií je veľmi častou voľbou lekárov aj pri rekonštrukcii pŕs po nádorovom ochorení.

Výplň

Silikónový gél

Silikónový gél je osvedčeným plniacim materiálom pre prsné implantáty. POLYTECH využíva gél, ktorý drží tvar a po stlačení sa vracia do pôvodného stavu. Silikónové implantáty od firmy POLYTECH sú vernou imitáciou prirodzených pŕs nielen na pohľad, ale aj pri pocite a možnostiach pohybu. 

Odľahčený gél B-Lite 

Patentovaný odľahčený gél má až o 30 % menšiu hmotnosť a je ideálnou voľbou pre ženy, ktoré túžia po väčších objemoch a pre aktívne ženy. Nižšia hmotnosť znamená menší pokles, menšia záťaž pre chrbticu a okolité tkanivo a menšie riziko pooperačných komplikácií. Unikátne zloženie zabezpečuje lepšie možnosti v diagnostickom zobrazovaní, napríklad pri mamografii. 

Chcete si čítať offline alebo si informácie vytlačiť? Stiahnite si príručku pre pacientov vo formáte PDF. (0,3 MB)

Zdroje:

1. Implants of Excellence, Annual Survey 2007-2018, POLYTECH, Data or File 

2. P. Montemurro et al: Aesthetic Surgery Journal 2020, p. 1 – 7; DOI: 10.1093/asj/sjaa169

3.  Handel, 2006 

4. Handel, 1991 & 2006; Gasperoni, 1992; Pennisi, 1990; Shapiro, 1989; Baudelot, 1989; Artz, 1988;

Hermann, 1984; Eyssen, 1984; Schatten, 1984; Hester et.al., 2001; Vázquez, 2007; Pompei, 2016 & 2017 

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.