Janka, 47

Jana absolvovala rekonštrukciu prsníkov po obojstrannej mastektómii. Riešenie prinieslo použitie odľahčených implantátov B-Lite.

Skrolujte nižšie

Celý príbeh

Som pacientka po totálnej mastektómii a rekonštrukcii pŕs z dôvodu onkologického nálezu. Operácia prebehla v dvoch fázach. Počas prvej operácie mi odstránili prsia (mastektómia) a vložili mi tkanivové expandéry. Expandéry sú niečo ako prázdne implantáty, ktoré sa postupne napĺňajú fyziologickým roztokom. Ich cieľom je rozšírenie tkanív, aby mohol byť vložený implantát. 

Ťažkosti s implantátom

Počas druhej operácie mi vymenili expandéry za implantáty do svalovej kapsy. Už tretí deň po operácii som spozorovala výrazné zvlnenie implantátu v oblasti dekoltu, tzv. rippling. Z reakcií ošetrujúcich lekárov bolo zrejmé, že nie je v ich možnostiach tento nežiaduci efekt účinne chirurgicky riešiť. Mám štíhlu postavu s tenkým podkožím, ktoré sa po natiahnutí expandérom stalo ešte tenším, takže racionálne som to chápala. Lenže pohľad na môj hrudník bol naozaj neutešený, situáciu som nechcela akceptovať. Začalo sa zúfalé hľadanie informácií na internete. 

Nádej v podobe B-Lite

Po prečítaní charakteristík implantátov B-Lite mi svitla nádej. Ich fyzikálne vlastnosti ma utvrdili v tom, že toto je správny produkt, ktorý vyrieši môj problém. V skratke, B-Lite majú sofistikovanú výplň zo silikónu a vzduchových mikrosfér, vďaka čomu sú implantáty odľahčené a je zmiernená gravitačná sila. Oslovila som distribútora týchto implantátov, ktorý mi ochotne poskytol ďalšie informácie. Potom som sa objednala k MUDr. Romanovi Kufovi (som z Českej republiky), vedúcemu lekárovi Perfect Clinic. Uvedomovali sme si, že výsledok operácie s implantátmi B-Lite by mal byť rozhodne lepší, ale istá miera rizika tam stále je. 

Moje najlepšie rozhodnutie

Dnes už môžem potvrdiť, že to bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí, čo sa týka výberu implantátu aj kliniky. Výsledok dopadol nad očakávania. Vlnenie sa neprejavilo. S implantátmi B-Lite anatomického tvaru sa cítim oveľa komfortnejšie, prsia sú príjemnejšie, prirodzenejšie, celkovo viac ladia s telom po fyzickej a estetickej stránke. Aj bez transplantácie vlastného tuku sme s B-Lite dosiahli perfektný výsledok. Za mňa sú implantáty B-Lite rozhodne revolučným produktom. Vďaka skúsenostiam a ústretovému prístupu distribútora a MUDr. Kufu mám opäť viac dôvodov na osobnú spokojnosť. 

Výsledok s odstupom troch rokov

Je október 2021, teda tri a pol roka po výmene implantátov. Môžem konštatovať, že som zdravá, teším sa výbornej kondícii, žijem spokojný a plnohodnotný život. Každý polrok absolvujem kontrolu na onkológii. Aj s časovým odstupom sú B-Lite absolútne spoľahlivé, držia tvar a neklesajú. Neprekážajú pri behu a ctia svoju majiteľku :-).

Je zaujímavé, ako človek vytesní nepríjemnosti spojené s liečbou a zostane to obohacujúce. To je predovšetkým spojenie s ľuďmi, ktorých by ste za bežných okolností nestretli. Rovnako tak aj situácie, ktoré sa v našej komfortnej zóne nestanú. 

Po poslednej operácii mi ostávalo vyriešiť čerešničku na torte, a to prázdne miesto po chýbajúcich dvorcoch. Už som nechcela nič imitovať a rozhodla som sa každý B-Lite patrične dekorovať. Pravý zdobí červená ruža. Chcela som niečo ženské a ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. Na ľavom je znak hippies a cez neho nápis „Imagine”. V každej situácii si môžeme zachovať svoju vnútornú slobodu, a potom, vo vnímaní krásy je dôležitá fantázia a predstavivosť. 

To som ja! Všetkým, ktorí mi pomohli, veľmi ďakujem. Všetkým, ktorí prekonávajú významné životné prekážky prajem vnútornú silu. Ak má problém riešenie, tak je v podstate vyhraté. S rešpektom, pokorou a odhodlaním.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.