Janka, 27

Keď mi lekárka povedala o záručnom programe, zmohla som sa len na „OMG, WOW, OK”. Tešila som sa, že mám práve tieto implantáty.

Skrolujte nižšie

Keď mi lekárka povedala o záručnom programe, zmohla som sa len na „OMG, WOW, OK”. Tešila som sa, že mám práve tieto implantáty.

Každá žena, ktorá podstúpila augmentáciu pŕs, má za sebou jedinečný príbeh. Často plný obáv i očakávaní. O to, prečo sa rozhodla pre operáciu, čo nasledovalo po nej a svoje pocity sa v príbehu podelila aj Jana. Možno inšpiruje aj vás. 

Jediná kríza sebavedomia

Zvláštne, že to, že som nikdy nemala plný dekolt mi nikdy neuberalo sebavedomie. Vždy som bola štíhla, síce „bez pŕs”, no vo svojom tele som sa cítila dobre a na nezáujem mužov som sa nesťažovala. 

Doteraz jediná kríza vo vzťahu k vlastnému telu a sebavedomiu prišla počas korony, keď som pribrala 9 kíl. Kilá navyše mi veľmi prekážali, no zároveň som prvýkrát zažila, aký je to pocit mať prsia. V období pred menštruáciou som sa cítila fantasticky. Nie že by mi nejako extrémne narástli, to nie. Len sa mi zapáčil pocit mať „z ničoho niečo”. Frustrácia z plnšieho tela bola väčšia, hecla som to a za rok bolo 9 kíl dole. Bohužiaľ aj s mojimi prsiami. Toľká nespravodlivosť!

Malé prsia, veľké nepohodlie

Zrazu mi začali neskutočne vadiť tie isté podprsenky. Buď nepohodlné kosticové push up, alebo podprsenky, v ktorých som sa cítila ako 10 ročná Anička zo 4. B. Celé zle. Vtedy som sa rozhodla. Chcem mať sexy dekolt a hotovo. Chcem, aby mi sedeli podprsenky, plavky, spoločenské šaty. Chcem mať peknú postavu so všetkým. Už som sa videla s novým dekoltom a nebolo sily, ktorá by mi v tom zabránila. To mám asi v povahe 🙂

Na peniaze som nemyslela

V tom čase som nezarábala veľa, no ako bezdetná žena bez hypotéky som si povedala, že peniaze boli, my tu nebudeme. Existujú úvery, dokonca aj kliniky ponúkajú možnosť splátok. Verila som, že tie peniaze nikdy neoľutujem. Dieťa som do tridsiatky (v tom čase som mala 27) určite neplánovala, nebolo nad čím premýšľať a na čo čakať. 

Reakcie okolia

Považujem sa za dostatočne silnú na to, aby ma neodradili reakcie okolia. Vnútorne som sa už zabávala na názoroch, aké to bude zlé, lebo mám 50 kíl, že moje prsia budú vyzerať ako veľké gule. Z okruhu známych som počúvala dobre mienené rady o tom, ako si to mám rozmyslieť, rodina ma naopak podporila. Považujem sa za živý príklad vkusnej plastickej operácie, nestretla som človeka, ktorý by mi povedal, že mi to nesedí. 

Výber chirurga

Nebolo dňa, kedy by som „negooglila”. Pozrela som si najznámejších plastických chirurgov na Slovensku a nakoniec som sa rozhodla pragmaticky pre kliniku v Košiciach. Pozrela som si všetky dostupné informácie, profil MUDr. Oravcovej, jej práce a celkovo jej osobu. Vedela som, že to je ono a prvá konzultácia to len potvrdila. 

Výber implantátu

Vedela som už pred konzultáciou, aké značky implantátov klinika používa, no konkrétny výber som nechala na pani doktorku. Stačilo jej povedať moju predstavu, ona mi podľa toho odporučila značku, typ, textúru, profil aj veľkosť v mililitroch. K môjmu typu postavy vybrala anatomické implantáty Replicon s objemom 315 mililitrov. Keďže nemám skúsenosti, plne som sa na jej odporúčania spoľahla. A keď mi povedala o záručnom programe, zmohla som sa len na „OMG, WOW, OK”. Takže som sa tešila, že mám práve tieto implantáty. 

Moje nové prsia

Pred operáciou som premýšľala, aké to bude mať v tele implantáty a či z toho nebudem mať nepríjemné pocity. Po operácii sa viem stotožniť so ženami, ktoré vravia, že majú pocit, ako by to boli ich prirodzené prsia. Samozrejme, viem, že sú tam čiastočne pod svalom a čiastočne pod žľazou schované, no ked sa pozriem do zrkadla, vnímam, že sú to moje prsia. 

Spokojnosť s výsledkom

S výsledkom som maximálne spokojná. Nové prsia sú vkusné, možno trochu pevnejšie ako prirodzené prsia, ale zároveň mačkateľné (neviem nájsť iný výraz :-) 

Jazvy sú stále viditeľné, ale nie sú škaredé a keloidné, nikto ich nevidí. Čítala som, že ženy sa boja najmä straty citlivosti bradaviek. Tiež som sa obávala, lebo po operácii som tento problém pociťovala. No časom sa koža roztiahla, zatlačené nervy sa uvoľnili a ja si užívam 100 % citlivosť, všetko funguje, ako má. Áno, aj reakcia na chlad. 

Som tím „hlavne prirodzene”

Chcela som, aby moje prsia vyzerali čo najviac prirodzene. Myslím, že pani doktorka to so mnou, štíhlou ženou s nulovým základom, nemala úplne jednoduché. Zvládla to bravúrne, vybrala implantáty správnej značky s vhodným profilom aj veľkosťou. Keď niekomu poviem, že mám implantáty, vždy vidím prekvapené reakcie. Dokonca aj zarytí odporcovia plastickej chirurgie hovoria, že to vyzerá veľmi pekne. 

Rekonvalescencia

Patrím k športovo aktívnym ženám, no nemala som pocit, že musím odpočítavať dni, kým budem môcť znovu cvičiť. Môj prvý pohyb boli prechádzky, myslím, že to postačovalo. Počúvala som svoje telo a nerobila som to, čo ma bolelo. Presne si pamätám na ten typ bolesti, keď nahneváte sval. Akoby sa zmrštil a stlačil implantát hore, potom sa pomaly uvolnil. Myslím, že každá žena po augmentácii vycíti, kam ju telo pustí. Nepamätám si úplne presne, ako rýchlo som sa vrátila k bežným činnostiam, ale prvých 5 dní som bola len doma a odpočívala som. Po týždni som si naivne sadla do auta s manuálnym radením a už na parkovisku som to vzdala. Radiť rýchlosti bol celkom nápor na sval

Návrat do práce

Moja práca bola sedavá, nevyžadovala fyzickú aktivitu. Po týždni som sa skúsila vrátiť a bolo to v rámci možností fajn. Pamätám si, že ma často bolel chrbát, možno z tej kompresnej podprsenky alebo spania na chrbte. Druhý týždeň som už chodila von na prechádzky, to bolesť zmiernilo a život sa pomaly vracal do starých koľají. 

Moje rady ženám, ktoré o augmentácii uvažujú

Naštudujte si čo najviac informácií. Poznajte riziká a názory odborníkov aj zo zahraničia. Keď zistíte, že miera rizika je percentuálne nízka, upokojí vás to a budete si vo svojom rozhodnutí veriť. 

Nepočúvajte okolie, ktoré vie o téme menej ako vy. Všetky tie reči o rakovinách, vytečení implantátu a podobne. Vec sa má tak, že ženy po augmentácii chodia na kontroly každý rok, preto je aj miera zachytenia rakoviny včas väčšia. Všetko pod kontrolou. 

Nemajte strach z anestézy. Pre mňa to bola úplne prvá skúsenosť. Dobre som si oddýchla, úplne ma vyplo, ani som nevedela ako a bolo to za mnou. 

Pri prvom pohľade na nové prsia sa nezľaknite. Doteraz sa na tom smejem. Moje prsia boli opuchnuté, implantáty sval držal hore, prsia sa mi doslova menili pred očami. Prvé dva, možno tri mesiace neriešte tvar, všetko si to sadne. A úplne na záver: ak o tom dokážete snívať, dokážete to aj uskutočniť.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.