Zuzka, 29

Kvôli túžbe po ešte väčších prsiach som sa rozhodla pre druhú operáciu. B-Lite maximálne splnili moju predstavu.

Skrolujte nižšie

Celý príbeh:

Pre prvú augmentáciu som sa rozhodla po tom, čo som rapídne schudla. Jednoducho sa mi nepáčila moja tučná postava. Rozhodnutie o operácii vôbec nebolo zdĺhavé, mne to napadlo po excízií znamienok, tak som do toho išla hneď, s nikým som sa neradila, okrem chirurgov samozrejme. Obavy som mala iba z bolesti a či sa operácia podarí. 

Druhú augmentáciu som podstúpila už 10 mesiacov po prvej augmentácii. V oboch prípadoch som mala implantáty B-Lite, tie boli v poriadku, ale hoci sa prvá operácia podarila, nebola som spokojná s veľkosťou. Pri prvej operácii mi lekár odporúčal maximálne 260 ml, no ja som chcela ešte väčší objem. 

Voľba lekára

Druhú operáciu som absolvovala u MUDr. Paliatku v Opera Clinic na základe recenzií na internete. Pánovi doktorovi som vysvetlila svoju predstavu a dôvody, prečo nie som spokojná s výsledkom prvej operácie. Typ implantátu mi vyhovoval, ale chcela som väčšiu veľkosť. Mala som predstavu, že ideálne pre mňa by boli implantáty B-Lite s vysokým profilom a objemom 365 ml, na čom sme sa po premeraní s pánom doktorom zhodli. MUDr. Juraja Paliatku si neviem vynachválit, komunikácia prebiehala na profesionálnej úrovni.

Voľba implantátu

Pri oboch operáciách mi boli odporúčané odľahčené implantáty B-Lite kvôli športu a nízkemu podkožnému tuku. Vďaka odľahčenej verzii B-Lite moje 365 ml implantáty vážia rovnako, ako 260 ml implantáty inej značky. Váhovo absolútne necitim rozdiel, veď to je len okolo 70 gramov naviac oproti prvej operácii a ja vážim 45 kg na 155 cm. Som s nimi maximálne spokojná, behá sa s nimi úplne super, na dotyk sú príjemné. 

Výber veľkosti

Pred prvou operáciou som mala veľkosť nula. Pred oboma operáciami som si veľkosť skúšala sizermi, no pri prvej operácii som si nevedela predstaviť, ako to v skutočnosti bude vyzerať. Sizer predsa len neukáže tak, ako výsledok. Preto som pri druhej operácii chcela väčší objem. 

Rekonvalescencia

Zotavenie po reaugmentácii prebehlo tip top a za pár dní som bola na prechádzke, takmer žiadne bolesti som nemala ani po operácii.

Výsledok

Vôbec netuším, akú mám teraz veľkosť, keďže podprsenku takmer vôbec nenosím. Mám ale kúpenú podprsenku s košíkom C, ktorú si dám len občas pod biele tričko. Najväčšiu radosť mi robí ten pocit, že nemusím riešiť podprsenky, výstrih, môžem si obliecť absolútne čokoľvek (pred prvou operáciou som si pod šaty musela dávať tielko, aby vo výstrihu nebolo vidieť podprsenku). Športovať môžem v kompresnej podprsenke bez obmedzenia. To, že mám implantáty v podstate cítim len keď ležím na bruchu, trochu tlačia, inak nie. Druhá operácia maximálne splnila implantátmi B-Lite moju predstavu čo do veľkosti a tvaru. Pri výmene implantátov určite budem voliť opäť B-Lite. Moje okolie reagovalo úplne normálne, vôbec nikto to neriešil.

Pred a Po druhej operácii.

Záver

Všetkým ženám, ktoré uvažujú o augmentácii prsníkov, či už z dôvodu poklesu a straty objemu po tehotenstve alebo znížení hmotnosti, odporúčam, aby nemali strach a išli do toho pre svoj vlastný vnútorný pokoj a sebavedomie.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.