Veronika, 22

Darmo partner stokrát povie, že je to dobre, keď ja to vidím inak. Cítila som sa neatraktívna, ako keby mi niečo chýbalo.

Skrolujte nižšie

Rozhodnutie

Pre operáciu pŕs som sa rozhodla, keď som mala 22 rokov. Schudla som viac kíl a tým som prišla o prsia. Ostala som rovná, mala som komplexy z toho, že nemám prsia. Nechcela som nosiť žadne plavky, žiadne výstrihy. Keď som si vyberala podprsenku, tak len extra push up, inak som sa cítila neatraktívna, hanbila som sa pred každým partnerom, ako keby mi niečo chýbalo. Aj keď mi priateľ povedal, že mu nevadí, že nemám prsia, aj tak som sa necítila dosť príťažlivá. Pre operáciu som bola rozhodnutá už dlhšie, no musela som si našetriť peniažky. 

Reakcia okolia

S tým, čo povedia ľudia som bola úplne ok, je to predsa moje telo, môj život. Najbližšiemu okoliu som to povedala tesne pred operáciou. Partner ma podporil, povedal, že rešpektuje moje rozhodnutie. Že dôležité je to,  ako sa cítim ja vo svojom tele, že darmo povie stokrát, že je to dobre, keď ja to vidím inak. 

Výber lekára

Na instagrame som našla dvoch lekárov, ktorych práca sa mi páčila. Nakoniec som si na základe odporúčaní aj v mojom okolí vybrala pána doktora Paulisa. Pozerala som aj videá, v ktorých sa vyjadroval o augmentácii. Potom prišla konzultácia. K pánovi doktorovi som mala 100 % dôveru, chcela som, aby ma operoval on. 

Výber implantátu

Hoci by som prijala viac mililitrov, nemala som dostatok kože, moje prsia boli tubulárne (pretiahnutý, valcovitý tvar pŕs so zúženou základňou). Odľahčené implantáty B-Lite 325 ml bol maximálny objem, ktorý mi pán doktor mohol implantovať

Po operácii

Po operácii som mala minimálne bolesti, najväčší problém bol spánok na chrbte. Po dvoch týždňoch som sa pomaly mohla vracať k bežným aktivitám. Pracujem ako zdravotná sestra a v práci pacientov prekladáme a dvíhame, takže som si vzala mesiac voľno, aby som sa zbytočne nenaťahovala. Trochu som sa obávala, ako sa budú hojiť rany, ale už sú pekne zahojené a vyzerajú dobre. S lekárom som komunikovala na kontrolách a cez Instagram, vždy mi všetko vysvetlil a poradil. 

Výsledok

Z pôvodnej veľkosti A mám teraz prirodzené prsia a skvelý objem také plné B. S novými prsiami si užívam nákup podprsenky bez výstuže, som s nimi spokojná, hlava je kľudná, všetko je oveľa lepšie a cítim sa atraktívnejšie. 

Čo by som poradila ostatným ženám

Každá žena, ktorá nie je spokojná so svojimi prsiami alebo sa necíti dobre, mala by sa rozhodnúť pre augmentáciu. Všetky ženy v mojom okolí, ktoré ju absolvovali, povedali, že nikdy svoje rozhodnutie neľutovali. Je to len o tom vybrať si správneho lekára, zveriť sa mu do rúk, dôverovať mu a výsledok bude skvelý.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.