Prečo je kompresívna podprsenka nutnosť ?

Pri výbere kompresívnej podprsenky neplatia žiadne skratky, investujte do kvality, nesnažte sa ušetriť kúpou pevnej športovej podprsenky.

Ak ste absolvovali augmentáciu pŕs, ste na polceste k vášmu vysnívanému dekoltu. O konečnom výsledku okrem iného rozhodne poctivé nosenie kompresívnej podprsenky. Pri jej výbere neplatia žiadne skratky, investujte do kvality, nesnažte sa ušetriť kúpou pevnej športovej podprsenky.

Nie je to klasická podprsenka

Kompresívna podprsenka nie je klasická podprsenka, je to špeciálny typ bandáže, ktorý je priamo určený ženám po operácii pŕs. Zabezpečuje správne usadenie implantátov a vo veľkej miere sa podieľa na finálnom estetickom výsledku operácie. Na obdobie po operácii vyberajte podprsenky priamo určené na tento účel. Hoci je ich cena v porovnaní s inými podprsenkami vyššia, určite stojí za to nepokaziť výsledok operácie a sen o dokonalom dekolte.

Na čo slúži kompresívna podprsenka?

• Urýchľuje proces hojenia a znižuje bolesti po operácii
  • Predchádza vzniku podliatin a opuchov
  • Stabilizuje implantáty na mieste a zabraňuje asymetrii
  • Zabraňuje vzniku keloidných jaziev

Ako dlho po operácii je potrebné nosiť kompresívnu podprsenku?

Vždy sa riaďte odporúčaniami vášho plastického chirurga. Vo všeobecnosti platí, že kompresívnu podprsenku by ste mali nosiť 4 - 8 týždňov po operácii 24 hodín denne nonstop. Kvôli vlastnému dobrému pocitu a hygiene investujte aspoň do troch kvalitných kompresívnych podprseniek.

Čo si všímať pri výbere?

Zapínanie vpredu

Niekoľko dní po operácii budete menej pohyblivá a lekár vám odporučí nedvíhať ruky. Podprsenku so zapínaním vpredu si pohodlne oblečiete a zapnete aj sama. Navyše, pri spánku na chrbte budete mať istotu, že vás nič netlačí.

Široké ramienka

Vaše prsia budú mať po operácii vyššiu hmotnosť. Široké ramienka zabezpečia, že sa vám podprsenka nebude zarezávať, chrbtica bude menej zaťažená a nevzniknú bolestivé začervenané miesta na pokožke.

Materiál

Myslite na to, že na niekoľko týždňov sa podprsenka stane vašou súčasťou. Vyberajte podprsenku z certifikovaných priedušných materiálov, ktoré nepredstavujú riziko pre pokožku pri dlhodobom nosení, pri kontakte jazvou a s potom

Výstrih

Možno to bude ťažšie svoje nové prsia neukázať v hlbokom výstrihu, ale všetko má svoj čas. Kompresívna podprsenka by mala mať minimálny výstrih, aby vyvinula tlak na čo najväčšiu plochu implantátu.

Účel použitia

Vyberajte podprsenku, ktorá je priamo určená po operácii pŕs. Akokoľvek sa vám bude zdať športová podprsenka pevná, nie je vyrobená na tento účel a nezabezpečí potrebnú kompresívnu terapiu.

Operácia pŕs je veľkým krokom na ceste za krajším telom. Nepodceňujte pooperačnú starostlivosť a doprajte si kompresívne podprsenky tej najvyššej kvality. Je to predsa investícia do vás.