Kvetka, 46

Ak ženy uvažujú o operácii, určite im odporúčam absolvovať operáciu, počiatočná znesiteľná bolesť stojí za ten pocit.

Skrolujte nižšie

Celý príbeh

Aký bol dôvod výmeny implantátu?

Prvé implantáty som mala Eurosilicone 300 cc dlhých 15 rokov. Dôvod výmeny bol, že prsia už stratili pôvodný tvar. Okrem straty pekného pevného tvaru som aj mala akýsi vnútorný pocit, že chcem implantáty vymeniť za nové, vzhľadom k dlhému času. Počas týchto 15 rokov som otehotnela a dojčila svoje druhé dieťa. To sa na tvare pŕs takmer nepodpísalo a ja som si ich nechala ďalších 12 rokov. Pred operáciou som absolvovala sonografiu a mamografiu, popis bol v poriadku, no napriek tomu pri operácii sa ukázalo, že jeden implantát už potreboval výmenu. 

Podľa čoho ste vyberali lekára a implantát?

Keď som zvažovala výmenu implantátu, oslovila som pani doktorku Gažikovú, ku ktorej chodím na menšie estetické zákroky. Odporučila mi MUDr. Juraja Paliatku a po prvej konzultácii som sa rozhodla, že operáciu absolvujem u neho. Pôsobil na mňa príjemne a profesionálne, páčila sa mi jeho práca. Pán doktor si vypočul moju predstavu a podľa nej navrhol veľkosť a tvar implantátu, POLYTECH Replicon 445 ml. Operácia bola náročnejšia, keďže zároveň s výmenou mi robil aj úpravu - mastopexiu. Teraz som tri mesiace po operácii, s výsledkom som spokojná, prsia sú podľa mojich predstáv.

Zvažovali ste, že by ste si implantáty už nedala? 

Neuvažovala som že by som si už nedala implantáty, zvažovala som nechať pôvodné a absolvovať mastopexiu, alebo výmenu implantátov plus mastopexia, ale viac som bola za výmenu. Pán doktor tiež odporúčal výmenu plus mastopexia a bolo to dobré rozhodnutie. 

Aká bola vaša pôvodná veľkosť a aký bol motív pre prvú augmentáciu?

Pôvodne som mala malé prsia, ale po prvom dieťati a vyše ročnom dojčení mi ostali síce väčšie, ale prázdne prsia. Keď mal syn 13 rokov, myslela som si, že druhé dieťa už nebudem mať a dala som si urobiť prvú augmentáciu. Ale život to nakoniec zariadil inak :) a dva roky po prvej augmentácii sa mi narodilo druhé dieťa. 

Ako sa tehotenstvo a dojčenie prejavilo na upravených prsiach?

Dojčenie s implantátmi bolo bezproblémové. Myslím, že dojčenie mi až tak nepokazilo tvar prsníkov, skor dlhý čas. Po asi 12. rokoch som začala myslieť na to, že už nemajú pekný tvar, po 15. rokoch som už riešila, že by bolo naozaj dobré ich vymeniť vzhľadom k dlhému času a aj poklesu implantátov.

Implantáty ste mali dlhý čas. Mali ste počas tohto obdobia nejaké komplikácie?

Aj 15 rokov od operácie som nemala žiadne komplikácie s implantátmi, predoperačné vyšetrenia pred druhou operáciou ale ukázali, že jeden implantát je už na čase vymeniť. Pán doktor mi potvrdil, že že s implantátmi je bez ohľadu na vek dobré chodiť na sonografiu každý rok, po 40 už aj pravidelne na mamografiu. Avšak problémy alebo bolesti som nemala. 

Ako vy osobne vďaka skúsenostiam vidíte rozhodnutie, či si dať implantáty pred alebo po deťoch? Urobili by ste to dnes inak?

Ak by som mala poradiť ženám či si dať implantáty pred dojčením, neviem celkom posúdiť, keďže ja som mala po prvom dojčení ešte bez implantátov veľmi vyťahané prsia, z jednotiek narástli počas tehotenstva a dojčenia na štvorky, čiže som mala dosť priestoru na vloženie implantátov. 

Druhé dojčenie už po augmentácii, niečo tvar zmenilo, zväčšili sa mi dvorce, ale zmena nebola taká výrazná, aby som chcela výmenu implantátov. To skôr dlhý čas a zmena tvaru po asi 12 rokoch. Asi po dvanástich rokoch mi ľavý prsník zmenil tvar- bol zvlnený a akoby hranatý. Ešte tri roky som sa odhodlávala k novej operácii. Teraz mám 46 rokov, aj v tomto veku sa chcem cítiť atraktívna.

Ako zväčšenie pŕs ovplyvnilo váš život? Čo by ste odporučili ženám, ktoré nad operáciou uvažujú?

Implantáty mi nezmenili život, ale cítim sa sebavedomejšie, atraktívnejšie, viac žensky a sexy :). Ak ženy uvažujú o operácii, určite im odporúčam absolvovať operáciu, počiatočná znesiteľná bolesť stojí za ten pocit :-)

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.