Ivet

Asi najnepríjemnejšie z celého zákroku bola cesta domov po rozbitých cestách. Pred operáciou som si ani nevedela predstaviť, ako budem spokojná so svojim telom.

Skrolujte nižšie

Celý príbeh

V decembri 2019 som sa po rokoch rozhodla, že si dám zväčšiť prsia. Za najdôležitejšie som považovala správny výber kliniky a lekára. Informácie som čerpala zo  stránok kliník a lekárov, pozerala som recenzie a fotky po zákroku. Ak mám byť úprimná, bilboardy s rôznymi zľavami na augmentáciu ma skôr odrádzali. Ak sa človek rozhodne pre estetický zákrok, mal by sa sústrediť na svoje očakávania, nie možnosť ušetriť. 

Výber lekára

Pána doktora Boháča som predtým vôbec nepoznala. Bola to náhoda, že som vo výťahu stretla môjho suseda, ktorý s ním spolupracoval na televíznom projekte. Napadlo mi, že ak pán doktor zvláda náročné operácie, možno sa zameriava aj na augmentácie prsníkov. Našla som si ho na internete a po tom, čo som videla stránku a poskytované zákroky, vo výbere som mala jasno. Pár dní na to ma kontaktovali a dohodli sme si konzultáciu hneď po sviatkoch. 

Konzultácia pred augmentáciou

Prvé stretnutie bolo príjemné. Pán doktor sa ma pýtal na očakávania. Chcela som prirodzené symetrické prsia. Mám útlu postavu, bála som sa, aby prsia po operácii neboli príliš veľké a neprirodzené. Výber tvaru, veľkosti a miesta vloženia implantátu som nechala na pána doktora. Vybrali sme anatomický implantát s vysokým profilom a veľkosťou od 265 ml do 300 ml, ktorý bude vložený podprsnou ryhou. Implantát bude čiastočne pod svalom a čiastočne pod žľazou. A pretože športujem, vybrala som si odľahčený rad B-Lite

Operácia

Termín operácie sme viackrát odkladali, najskôr pre chorobu, potom zasiahol COVID, do tretice sa to v máji podarilo. Po rannom príchode na kliniku to šlo rýchlo. Prezliekanie, infúzia, antibiotiká, nakreslenie operačného poľa. Na sálu som prešla sama, ľahla som si a zaspala. Zobudila som sa, až keď ma pri prevoze na izbu budila anesteziologička. Bolesť pŕs som necítila, ale bohužiaľ, som jedna z mála, ktorá na anestéziu reaguje nevoľnosťou. 

Vôbec som si nevedela predstaviť, aké budú pooperačné bolesti, v recenziách ich každá žena opisuje inak. Ja som cítila len bolesť zo stiahnutých bandáží a drénov. Aj napriek nízkemu prahu bolesti to bolo znesiteľné. 

Po operácii

Na druhý deň prišiel lekár, odstrihol bandáže a vybral drény. Vyberanie drénov trvá asi sekundu a je fakt bezbolestné. Po kontrole ma vyzdvihol partner a šlo sa domov. Mimochodom, cesta domov bola asi najnepríjemnejšia z celého zákroku (rozbité cesty, poznáte to). 

Rekonvalescencia

Doma som užívala antibiotiká a lieky od bolesti. Operácia bola v utorok a poslednú tabletku analgetík som si vzala v piatok. Dokopy som užila štyri tabletky od bolesti, vôbec to nebolo také zlé, ako som očakávala. Po piatich dňoch som sa vrátila do práce (pracujem v kancelárii) a po siedmich dňoch som začala šoférovať. Rekonvalescencia v mojom prípade prebieha ukážkovo. 

Výsledok operácie

Nedá sa opísať šťastie, keď som prvýkrát videla svoje nové prsia. Dôkazom toho, že sú naozaj prirodzené je to, že moji známi a rodina na prvý pohľad nepostrehli zmeny. Ešte mesiac musím nosiť pooperačnú podprsenku, no už teraz sa teším, ako si budem môcť vyberať oblečenie bez zásadných obmedzení. 

Na záver

Na začiatku som ja hľadala povzbudivé slová, teraz ich chcem adresovať každej žene, ktorá nad augmentáciou uvažuje. Ak nie ste so svojim telom spokojná, choďte do toho. Ja som si nevedela ani len predstaviť, aký pocit spokojnosti s novými prsiami príde. 

Celý príbeh Ivet si môžete prečítať na portály Aestheticon.sk

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.