Starostlivosť o jazvy po augmentácii

Na celkový výsledok augmentácie pŕs majú vplyv jazvy. Čo má vplyv na ich vzhľad, ako ich ošetrovať a čomu sa vyhnúť, aby boli čo možno najmenej viditeľné?

Skrolujte nižšie

Na jazvy majú vplyv tieto faktory: metóda vloženia implantátu, či ste absolvovali aj modeláciu pŕs, zručnosť operatéra a celkový proces hojenia. Štandardne sa implantát vkladá cez podprsnú ryhu, v tomto mieste je jazva minimálne viditeľná. Pri modelácii pŕs má jazva tvar písmena T. Finálny vzhľad jazvy môžete posúdiť asi rok od operácie. Proces hojenia máte vo svojich rukách, správnou starostlivosťou docielite takmer neviditeľné jazvy. Čo by ste mali dodržiavať: 

Ochrana pred slnkom

Prvých 7 - 10 dní po operácii je jazvu nutné chrániť sterilnou náplasťou. Aj neskôr po zahojení aspoň počas prvého roku od operácie používajte náplasť v prípade, že sa budete slniť bez podprsenky alebo chcete ísť do solária. Šesť mesiacov od operácie chráňte jazvu krémom s ochranným faktorom 50. Ochranu pred slnkom nepodceňujte, riskujete výraznú pigmentáciu, zlé hojenie a vznik keloidných (vystúpených) jaziev. 

Tlaková masáž

S tlakovou masážou začnite 2 - 4 týždne od operácie. Ukazovákom a prostredníkom jemne zatlačte na jazvu a napočítajte do 5. Opakujte asi 30 sekúnd, desaťkrát denne. 

Hydratácia

Akonáhle vám to lekár dovolí, začnite jazvy natierať prípravkami na jazvy, alebo neparfumovaným krémom. 

Kedy kontaktovať lekára

Nie vždy ide všetko podľa plánov. Ak spozorujete tieto príznaky, kontaktujte lekára: 

  • ani po týždňoch nevidíte zlepšenie stavu
  • miesto rezu krváca
  • z jazvy niečo vyteká
  • spozorovali ste zahnisanie
  • vytvára sa keloidná (vystúpená) jazva
  • miesto jazvy tmavne
  • v rane sa vytvoril otvor

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.