Kristína, 25

Čo sa týka veľkosti, toto rozhodnutie bolo pre mňa zásadné, keďže už som 3-ky prsia mala, ale vďaka asymetrii a atrofii podľa mňa neboli pekné

Skrolujte nižšie

Pre augmentáciu som sa rozhodla rýchlo

Ahoj, volám sa Kristína a mám 25 rokov. Pre operáciu som sa rozhodla celkom rýchlo, keďže ma po schudnutí začala trápiť atrofia a s ňou spojená asymetria ľavého prsníka, ktorá stratou tuku začala byť veľmi viditeľná. Na prvú konzultáciu som však nešla s jasným zámerom augmentácie, skôr som uvažovala len nad úpravou.

Pán doktor mi veľmi detailne vysvetlil, čo by to pre mňa znamenalo a záverom bolo, že by sa mi vlastne prsia ešte zmenšili. Po tejto informácii som sa začala zaujímať o augmentáciu. Keď som povedala „poďme do toho“, začali sme s výberom implantátov.

Kristína mala pôvodne 3-ky. Po schudnutí začala zvažovať modeláciu prsníkov.
Samotná modelácia by ale znamenala zmenšenie, čo Kristína nechcela, tak se rozhodla pre implantáty.

Doktor mal jasnú predstavu, že implantáty Polytech Mesmo sú pre mňa najlepšou voľbou, práve vďaka ich mikro textúrovanému povrchu. Tvar a veľkosť nechal na mňa, no keďže som sa pred tým touto témou moc nezaoberala, mojou podmienkou bolo len, aby vyzerali prirodzene.

Odporúčam - Venujte čas príprave a spravte si prehľad

Najprv som si vybrala tvar „slzy“ a veľkosť, aby boli nenápadné. Avšak, po odchode z ambulancie a nejaký čas po prvej konzultácii som si o tejto téme začala viac študovať, pozerať fotky premien a názor som zmenila. Zavolala som doktorovi, že sa moja predstava sa jemne zmenila a požiadala som o termín druhej konzultácie. Na druhú konzultáciu som už prišla dokonale pripravená a s jasnou predstavou.

Rozhodla som sa pre guľaté implantáty, vysoký profil a s predstavou konečnej veľkosti doslova „pekné trojky“.

Čo sa týka veľkosti, toto rozhodnutie bolo pre mňa zásadné, keďže už som 3-ky prsia mala, ale vďaka asymetrii a atrofii podľa mňa neboli pekné - nie sú trojky ako 3-ky.

Foto 24h po operácii a úsmev na tvári! Pred zákrokom Kristína vnímala svoje prsia ako prázdne a asymetrické. Po prebudení bola nadšená nielen z tvaru - doktor Trška vďaka svojej zručnosti nemusel viesť rez v tvaru T, ale iba v okolo bradaviek.

Finálnu veľkosť implantátov som však nechala na pánovi doktorovi. Bavili sme sa cca o 300-400 ml, nakoniec sa pán doktor počas operácie rozhodol pre konečný objem 360 ml. Na pánovi doktorovi by som chcela vyzdvihnúť trpezlivosť, s ktorou pristupuje k pacientkam, ktoré nevedia úplne presne, čo chcú. Pán doktor Trška bol, aj na základe odporúčania jednej mojej známej, pre mňa jasnou voľbou a konzultáciu u iného doktora som ani neabsolvovala.

Prsia sa usádzajú 5-6 mesiacov

Prvú konzultáciu som absolvovala začiatkom júla, druhú v auguste a termín operácie som mala v októbri 2020. Prsia som pozorovala hneď od momentu, kedy som si mohla aspoň v sprche zložiť pooperačnú podprsenku - cca od 2 týždňov a zo začiatku, aj napriek veľkej radosti som mala obavy, či sa dobre hoja, keďže som mala veľmi veľa modrín.

Najvýraznejšie usadenie prsníkov som videla cca po 5-tich mesiacoch. Zatiaľ je pokles úplne minimálny, skôr teraz mám pocit, že prsia sú pekne tvarované a vyzerajú prirodzene. Prsia zmäkli celkom rýchlo a prvé týždne dosť menili svoj tvar, z čoho som bola chvíľu v strese. Na kontrole 8 týždňov po zákroku ma pán doktor ale upokojil, že sa krásne hoja a všetko je v poriadku.

Pôvodne som mala mať jazvu v tvare T + okolo bradaviek, ale doktor bol tak šikovný, že som obišla len z jazvou okolo bradaviek, ktorá je dnes už krásne bledá a na oko takmer neviditeľná.

Prsia su mäkkučké, implantát si viem nahmatať iba zospodu v podprsnej ryhe, čo mi pán doktor vysvetlil, že je to kvôli tomu, že mám málo tuku v tej oblasti je to v poriadku. Inak pri bežnom dotyku nie sú implantáty vôbec citeľné.

Z nových pŕs sa teším každý deň viac a viac, hlavne teraz, keď sa začalo otepľovať a ja ich môžem ukazovať v krásnych topoch, samozrejme často využívam aj možnosť „nenosenia podprsenky“, čo považujem za jeden z hlavných benefitov.

Takto to Kristíne neuveriteľne sekne 7 mesiacov od operácie a keď bola prvýkrát vonku bez podprsenky! Kristína má implantáty 360 ml, guľaté Mesmo Polytech s vysokým profilom, vďaka čomu dosiahla požadovaný efekt plného dekoltu.

Bezproblémový a rýchly návrat do “normálu”

Operácia dopadla nad moje očakávania a s prsiami som maximálne spokojná. Čo sa týka rekonvalescencie, pre mňa bol najhorší prvý deň po operácii, čo bolo spojené s panikou z drénov ktoré mi boli zavedené, avšak po príchode domov na druhý deň bolesti každým dňom ustupovali, analgetiká som užívala iba 3 dni a po 2 týždňoch som sa bezproblémovo vrátila do môjho „sedavého“ zamestnania.

Jediné na čo si treba zvyknúť je dlhodobejšie spanie na chrbte, na ktoré som si ale natoľko zvykla, že tak spím už aj teraz a úplne prirodzene. Taktiež som si rýchlo zvykla aj na pooperačnú podprsenku, ktorú stále nosím na noc, pretože je veľmi pohodlná

Moje odporúčanie je nebáť sa a ísť.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.