Janka, 33

„Plastickú operáciu som vždy odsudzovala. Teraz toto rozhodnutie vnímam ako najlepšie. Nikdy by som neverila, že vďaka tomu, sa tak zlepší kvalita môjho života.”

Skrolujte nižšie

Celý príbeh

Som štíhla a vysoká (178 cm / 59 kg) 33 ročná mama dvoch detí a dojčila som nepretržite 5 rokov. Svoje prsia som vnímala ako malé, pudingové, také nevyplnené. Po skončení dojčenia som sa už chcela konečne cítiť dobre. Plastickú chirurgiu som vždy odsudzovala, nikdy by som si nemyslela, že to raz sama urobím. Vzhľad mojich pŕs ma presvedčil, aby som zmenila názor. 

Rozhodnutie

O operácii som sa rozhodovala rok. Informácie som čerpala z Modrého koníka, z portálu Estheticon a webov lekárov. Dlho som zvažovala všetky pre a proti, nechcela som nič uponáhľať. Predsa len, je to rozhodnutie na celý život, čo mi prízvukoval aj lekár pri prvej konzultácii. Manžel bol na začiatku neistý, prekvapilo ho, že po niečom takom túžim. Keď ale videl, že už som rozhodnutá, podporil ma a bol so mnou aj na prvej konzultácii. Obaja sme sa zhodli na tom, že chceme čo najviac prirodzený tvar a decentnú veľkosť. 

Janka_33_predpo

Príprava

Keď som prestala dojčiť, vedela som, že musím počkať ešte aspoň pol roka, kým sa uzavrú mliečne žľazy a tvar pŕs sa ustáli. Keďže mám dve deti, musela som naplánovať stráženie a pomoc na obdobie hojenia. A samozrejme peniaze. Aj keď je možnosť vziať si operáciu na splátky, dala som si cieľ, že si počas šiestich mesiacov ušetrím peniaze, aby som finančne nezaťažila rodinu. S malou pomocou manžela sa mi to skutočne podarilo. 

Výber lekára

Hľadala som lekára, ktorý dokáže zachovať úplne prirodzený vzhľad, aby nikto nespoznal, že mám väčšie prsia, aby som si mohla kúpiť pekné prádlo a dať si hlboký výstrih. Sledovala som výsledky prác jednotlivých lekárov, pozerala som recenzie a ďalšie informácie. Bola som na viacerých konzultáciách, nakoniec som si vybrala MUDr. Koperniecha. Jeho práce sa mi páčili najviac a veľmi sa mi páčila aj prvá konzultácia. Keď si ma vypočul, od začiatku volil anatomické implantáty POLYTECH ako ideálne riešenie pre mňa, aj keď som mala vybratú inú značku. Po vyskúšaní viacerých veľkostí v podprsenke vybral veľkosť 395 ml s tým, že to je v mojom prípade maximálny objem, aby zachoval prirodzený vzhľad. Na konzultácii bol so mnou aj manžel, ktorý mal tiež veľmi dobrý pocit z lekára. Výsledkom operácie je krásny dekolt s dokonalou medzierkou medzi prsiami. 

Výsledok

Musím sa priznať, že mám skutočne obrovskú radosť, že som do toho šla. Nákup spodného prádla a plaviek je teraz paradoxne problém :-) Nie, že by mi nejaké nesedeli, skôr sa mi páči toľko dobre sadnúcich modelov, že si neviem vybrať. 

Operácia veľmi pozitívne ovplyvnila aj náš intímny život. Užívam si nákup spodného prádla a rada manžela takto prekvapujem. Ten je z môjho nového ja nadšený. 

Janka_33_polytech

Reakcie okolia

Rodičia ma po prvotných otázkach podporili. Dnes môžem povedať, že moja mama bola z výsledku nadšená, čudovala sa, že nie sú príliš veľké a vyzerajú, ako keby boli moje. Oolie bolo prekvapené, že nevyzerám ako Pamela Anderson. S mojimi najbližšími kamarátkami, ktoré sú už tiež po deťoch sme sa zhodli, že prsia už nie sú to, čo to bolo predtým. Zo začiatku boli ich reakcie rozpačité, ale dnes sú nadšené z výsledku a myslím, že do toho pôjdu tiež :-)

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.