Alexandra, 35

Priznám sa, že nebyť B-Lite a pána doktora Šimka asi si už prsia nedám urobiť a do konca života by som bola nešťastná s prsiami.

Skrolujte nižšie

Kvôli komplikáciám som podstúpila 3 operácie v priebehu 6 rokov.

Na zákroku som bola približne pred rokom. Doktor Šimko mi vyberal už reoperované implantáty, ktoré mi po 2 rokoch praskli a otočili sa. Prvú operáciu som absolvovala v roku 2015, reoperáciu v r. 2017. Aj napriek tomu, že som išla k vtedy najlepšiemu chirurgovi na Slovensku a myslela som si, že to bude to najlepšie, čo urobím, nebolo.

Na základe dvoch skúseností s reoperáciami by som ostatným odporučila okrem výberu skvelého lekára, overiť aj implantáty, ktoré vám vybral. Kvalita a vlastnosti implantátu sa líšia, môžete si vybrať z množstva možností. V dlhodobom horizonte oceníte hlavne komfort, bezpečnosť a že prsia vydržia dlho krásne.

Riešila som, či vôbec ešte chcem implantáty.

V roku 2020 som mala občas bolesti a keďže chodím na iné úkony k MUDr. Šimkovi, skontroloval mi aj prsníky. Identifikoval serom a poslal ma na MR vyšetrenie, ktoré potvrdilo ruptúru a otočenie. Do troch mesiacov sme dohodli termín zákroku. Nechcela som, aby sa podobná situácia opakovala a veľmi ma netešila ďalšia výmena prsníkov, ktorá je vždy sprevádzaná väčšími implantátmi.

Na fotkách pred operáciou je viditeľný pokles. Doktor Šimko na magnetickej rezonancii spozoroval seróm, ruptúru a otočenie. Alexandra zvažovala, či podstúpiť už 3 operáciu - iba výber implantátov alebo nové implantáty.

Výber implantátov bol pre mňa zásadný.

Väčšie implantáty sú vždy ťažšie a ja som aktívna a rada športujem. Tak sme hľadali možnosť, ktorá by čo najlepšie splnila moje požiadavky - kvalita, prirodzený tvar, odľahčenie (moja priorita) a minimálne riziko ruptúry či otočenia. Doktor mi odporučil B-Lite.

"Väčšinou pri výmene používame väčšie implantáty ako boli pôvodné, preto je fajn dať B-Lite. Pacientka si nemusí zvykať na vyššiu váhu normálnych väčších implantátov. Ak si už žena nepraje takú veľkosť ako mala, je možné dať aj menšie, ale vtedy treba počítať s mastopexiou, čiže úpravou prsníka a ďalšími jazvami.” MUDr. Lukáš Šimko

Najmä ak žena rada cvičí a aktívne športuje ocení práve benefity B-Lite implantátov. Pán doktor Šimko nezväčšil objem, len zmenil profil za väčší, takže nie sú väčšie na pohľad, ale pevnejšie a keďže sú ľahšie, neovísajú. Teším sa, že som mu dôverovala a nechala som si poradiť.

Priznám sa, že nebyť B-Lite a pána doktora asi si už prsia nedám urobiť a do konca života by som bola nešťastná s prsiami. No s B-Lite som nadmieru spokojná.

Moje dojmy po operácii?

Rekonvalescenciu som mala napriek letnému mesiacu výbornú. Jazvy mám na tom istom mieste a postupne blednú, spravil ich v ryhe, takže časom ich nebudem vidno vôbec. Keďže ma doktor prehovoril na väčší profil, prsia sú pekné a kompaktné, neovísajú a sú pevné. A napriek tretej operácii v nich mám všade citlivosť

Nové jazvy sú vedené v mieste pôvodných v podprsnej ryhe, takže takmer vôbec nie sú vidieť.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.