Nely, 28

Aktívne športujem a moja postava vyzerala chlapčensky, chcela som sa konečne cítiť ako žena. Veľkosť pred operáciou som nemala takpovediac žiadnu, teraz mám pekné béčka.

Skrolujte nižšie

Celý príbeh

Pre zväčšenie pŕs som sa rozhodla po dvoch pôrodoch vo veku 28 rokov. Moja postava vyzerala chlapčensky a chcela som sa konečne cítiť ako žena. Veľkosť pred operáciou som nemala takpovediac žiadnu. Jeden prsník som mala akoby zdeformovaný, chýbal prsný oblúk, bol tubulárny. Hrudník som podľa lekára a diagnózy mala nevyvinutý. Teraz by som povedala, že mám také pekné béčka.

Počiatočné obavy

O zväčšení poprsia som premýšľala od svojej puberty. Po dvoch pôrodoch tá myšlienka bola ešte silnejšia, no keďže robím aktívne šport, tak som mala obavy, či budem vedieť podávať 100 % výkon. Odrádzal ma aj samotný zásah do tela, pretože ja mám rada prirodzenosť na sebe, tak som s tým vnútorne bojovala. So svojim hrudníkom som spokojná nebola, no nejak extra som sa kvôli nemu netrápila. 

Snažila som si o zákroku zistiť čo najviac. Aj iných žien, ktoré rovnako aktívne športujú som sa pýtala na ich skúsenosti. Od väčšiny z nich som dostala odpoveď, že implantáty ich vôbec neobmedzujú, dokonca ani nevedia, že ich majú. 

Rozhodnutie vďaka korone

Počas korony bolo zrušených veľa pretekov, tak som si povedala, že kedy inokedy, keď nie teraz ísť do toho. Sezóna je aj tak slabá a aspoň budem mať dostatok času na rekonvalescenciu. 

Výber implantátu

Informácie ohľadom implantátov som si hľadala na internete, našla som portál, kde veľa žien pridáva rôzne skúsenosti so zväčšením pŕs. Žijem celkom aktívnym životom, takže som hľadala implantáty, ktoré mi budú plne vyhovovať. Pre dobré recenzie som si nakoniec vybrala značku POLYTECH a ich implantáty s drsnejším povrchom. Presvedčil ma najmä ich drsnejší povrch a s ním spojené takmer žiadne riziko, že sa implantát pretočí a že ma postihne kapsulárna kontraktúra. 

Výber lekára

Lekára som sa snažila si vybrať blízko môjho bydliska. Takto som si ich vyselektovala niekoľko. Potom som si prečítala referencie a nakoniec som vyberala podľa fotografií ich prác. Najviac sa mi páčila práca MUDr. Fedeleša a celkovo na mňa pôsobil profesionálne a sympaticky. To zavážilo najviac, cítila som, že veci ohľadom augmentácie vnímame rovnako. 

Očakávania a rada lekára

Vo výbere implantátu som mala jasno už pred konzultáciou, v čom ma len utvrdil aj MUDr. Fedeleš, keď sme sa jednoznačne zhodli. Nechala som si poradiť ohľadom veľkosti implantátov. Pán doktor odporučil najskôr 210 ml, čo sa mi zdalo málo pri vizualizácii. Potom sme skúsili 280 ml, pričom lekár povedal, že to je maximálna odporúčaná veľkosť, aby mi pri športe a v práci pod nepriestrelnou vestou odporúča. Chcela som nie veľmi veľké a prirodzené prsia. 

Mala som obavy z narušenia prsného svalu, takže som preferovala umiestnenie implantátu pod žľazu. Pán doktor mi to neodporúčal kvôli tomu, že mám prakticky na hrudníku len kožu a žiadny tuk a výsledný efekt by nebol veľmi pekný a už vôbec by nebol prirodzený, ako som si želala. 

Výsledok operácie

Moje prsia su teraz v prvom rade nádherné. Veľkosť je ideálna k mojej postave a naozaj si neviem predstaviť na sebe väčší objem. Prsia sú pevné a trošku tvrdšie, citlivosť pŕs je taká istá ako pred operáciou. Jazvy sú pekne zahojené.

Operácia splnila moje predstavy nad očakávania. Bála som sa výsledku, vzhľadom na to, že tam nebol žiadny základ a ešte boli prsia aj „zdeformované”. Pri pohľade na seba tomu stále nemôžem uveriť. Som naozaj nadmieru spokojná. Prsia sú už ako moje vlastné :)

Rekovalescencia

Som síce čerstvo po operácii, ale opuch tam už nemám žiadny. Prsia sú tvrdšie na dotyk ale to pri týchto implantátoch je v začiatkoch úplne bežné. A to je naozaj pre mňa úplne akceptovateľné. 

Rekonvalescencia u mňa prebiehala tiež nad očakávania. Už na tretí deň po operácii som nebrala žiadne lieky od bolesti. Všade som čítala, že ženy sú „odpálené” 2 týždne. U mňa o tak nebolo. Na hrudníku som občas pocítila tlak, najmä pri vstávaní z postele, ale to bolo tak všetko. Pripisujem to hlavne tomu, že sú to malé implantáty a že mám telo vďaka extrémnemu športu zrejme odolnejšie. 

Návrat do práce

Do práce som sa vrátila po dvoch týždňoch, zatiaľ len do kancelárie a po 5 týždňoch som nastúpila do výkonu v teréne. Keďže som veľmi aktívny človek, najväčší problém po operácii mi robilo „nič nerobiť”. Preto som chodila aspoň po schodoch a na prechádzky. Teraz sa vraciam opatrne k mojim tréningom. Zatiaľ len spodok tela, brucho a o týždeň začnem opatrne pridávať beh. 

Na záver by som už len zhodnotila, že sa cítim skvelo a veľká vďaka MUDr. Fedelešovi za jeho úžasnú prácu.

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť...

Nezmeškajte žiadnu
z našich noviniek

Prihláste sa do odberu noviniek POLYTECH, aby vám už nič neušlo.